Subota, 20 Aprila, 2024

Bh. košarkaši ostvarili petu pobjedu na Evropskom prvenstvu

kosarka

Na krilima Jusufa Nurkića, koji je postigao 30 poena uz 18 skokova, košarkaši BiH u petom kolu EP-a pobijedili su Portugal sa 73:64.

Iako su u prvom poluvremenu gubili s 39:25, izabranici selektora Alena Abaza u nastavku utakmice koja je odlučivala pobjednika grupe A zaigrali su mnogo bolje i dobili treći period igre s 27:18.

Tada se raspala igra reprezentacije Portugala, koja je zadnju četvrtinu izgubila s 21:7 i upisala svoj prvi poraz na takmičenju.

Reprezentacija BiH u pet odigranih kola ima isti broj pobjeda i zauzela je prvo mjesto u grupi A. U posljednjem kolu, koje je na rasporedu 18. jula, BiH će igrati protiv Luksemburga.

Pored Nurkića, protiv Portugala raspoložen je bio i Stefan Glogovac s 18 poena i šest skokova.  U timu Portugala se istaknuo Fernando Ferreira s 11 poena i tri skoka.