Petak, 29 Marta, 2024

Najveći uspjeh bh. tenisa na evropskom Mastersu: Adela Joldić osvojila drugo mjesto

Adela teniserka

Mlada bosanskohercegovačka teniserka Adela Joldić, pod vodstvom trenera Amara Ćišića, osvojila je drugo mjesto na evropskom Masters turniru u italijanskom gradu Reggio Calabriau.Joldić je u finalu juniorske konkurencije izgubila od Ruskinje Anastasije Potapove rezultatom 6:4 i 7:6 (3). Drugo mjesto koje je osvojila Joldić do sada je najveći uspjeh za bh. tenis na evropskom Mastersu, saopćeno je iz Teniskog saveza BiH. Druga dva predstavnika Bosne i Hercegovine su današnjim pobjedama zauzeli peto mjesto u kategorijama juniora i juniorki do 16. godina. Sanin Zukić je pobijedio Maxima Tybura iz Bjelorusije sa 7:6(2) i 7:5, dok je Nefisa Berberović bila bolja od Darije Solovyeve iz Rusije sa 6:2 i 6:4.