Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Belgija – BiH 3:1

zastava-bih

Drugo poluvrijeme na stadionu Konig Boudewijn u Briselu donijelo je ubjedljivu prednost Belgiji od 3:1 u 78. minuti, dok je BiH imala nekoliko dobrih šansi ali lopta nije htjela u gol.

Prvo poluvrijeme utakmice Belgija – BiH završilo je rezultatom 2:1, a Belgijanci su do vodstva došli u 44. minuti, piše bh. novinska agencija Patria.

Prvi pogodak postigao je Edin Džeko u 15. minuti, a samo osam minuta kasnije Fellaini izjednačava za 1:1.

Navijači BiH gol Edina Džeke proslavili su bakljadom, a na tribinama ih je više od 5.000.

Selektor Mehmed Baždarević od prve minute izveo je sastav: Begović, Kolašinac, Spahić, Vranješ, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Mujdža, Višća, Džeko. U drugom poluvremenu igrali su još Toni Šunjić, Izet Hajrović i Vedad Ibišević.

Sljedeći susret Zmajeve čeka već u nedjelju 6. septembra na Bilinom polju protiv Andore.