Četvrtak, 28 Marta, 2024

Mehmed Baždarević srušio snove Velšanima prije 32 godine /VIDEO/

Velšani ne pamte po dobrom selektora naše reprezentacije Mehmeda Baždarevića.

Reprezentacija BiH

Naime, nastupajući za selekciju bivše Jugoslavije Baždarević je srušio snove reprezentaciji koju je predvodio legendarni Ian Rush pogotkom u 80. minuti susreta u Cardiffu. Velšanima je bila potrebna pobjeda za historijski, prvi plasman na Evropsko prvenstvo koje se 1984. godine igralo u Francuskoj, a vrata Eura otvorio im je Robbie James, koji je predriblao Zorana Simovića i u 53. minuti doveo domaću selekciju u vodstvo 1:0. No, deset minuta prije kraja susreta Safet Sušić je izdriblao petoricu Velšana, te je ostavio loptu Baždareviću, koji je sjajnim šutem izvan kaznenog prostora pogodio mrežu loše postavljenog Nevillea Southalla i izjednačio na 1:1.
To je ujedno bio Mešin prvi pogodak za SFRJ u tek trećem nastupu. Velšanima je ostala samo jedna nada – da SFRJ i Bugarska u posljednjem kolu odigraju neriješeno. Velšani su sve do 91. minuta susreta na Poljudu bili jednom nogom na Euru, a onda se ukazao Radanović i pogodio za 3:2 uz čuveno “Je li to moguće?” Mladena Delića…

Autor: klix.ba