Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Četvrta uzastopna pobjeda KK Gradine Srebrenik

kosarkasi

Ovog vikenda igrano je XII kolo A1 lige KSBiH u kojem su košarkaši Gradine ugostili mladu ekipu „Burch“-a i zabilježili vrijednu pobjedu rezultatom 83:76. Ovom pobjedom košarkaši Gradine produžili su svoj niz na četri uzastopne pobjede. Iako su igrači Gradine savršeno otvorili utakmicu i već nakon 16. minuta igre rezultat je glasio 43:19 u korist srebreničkih plavih kranji rezultat govori da je to bila tijesna pobjeda. Naime, uporni gosti iz Sarajeva iz minute u minutu su topili prednost Gradine koja je 6 minuta do kraja utakmice iznosila 1 poen razlike. Kada su svi očekivali neizvjestan završetak utakmice iskusni košarkaši Gradine nisu dozvolili iznenađenje pa su se brzo vratili na dvocifrenu prednost od 10 poena koju je igrač Burcha Bešo smanjio pogođenim šutem za 3 poena u zadnjoj sekundi igre.

Kod domaćina prednjačio je centar Hasić sa double-double učinkom od 21 poen i 10 skokova. Pratio ga je kapiten Nurkanović sa 19 ubačenih poena. Kod gostiju sa Ilidže prvo ime je bio Velić sa 25 poena, te Bešo sa 10 postignutih poena.

Naredno kolo koje je na rasporedu 30/31.01.2016. košarkaši Gradine gostuju u Brčkom kod istoimene ekipe. S obzirom da se KK „Gradina“ nalazi u pozitivnoj seriji zaočekivati je pozitivan rezultat iz Brčkog.

KK Gradina: Mazalović 2, Begović, Golijanin 9, Bešić, Čolo 5, Alibašić 9, Nurkanović 19, Horozić 9, Buljubašić, Hasić 21, Hodžić, Grošić 9.

KK Burch: Jaganjac 3, Čičkušić 2, Hasanović, Balić 7, Bešo 10, Kurtagić 4, Velić 25, Jamaković 5, Smajlović 9, Šećerović 3, Karagić 2, Kurtić 6.

KK GRADINA SREBRENIK – KK BURCH  83:76  (27:18, 22:15, 16:25, 18:18)